Ocenenie Nehnuteľnosti

Správne nastavenie ceny je dôležitou súčasťou celého procesu predaja nehnuteľnosti.
Všetci chcú predať za čo najvyššiu možnú cenu čo je v poriadku avšak predávajúci často do ceny zahŕňajú aj citovú hodnotu čo častokrát nadhodnotí nehnuteľnosť tak vysoko, že sa stane nepredajnou.

Preto vždy odporúčam poradiť sa s odborníkom.

V cene treba zohľadniť množstvo faktorov napríklad polohu, veľkosť či stav danej nehnuteľnosti. Nesmieme však zabúdať na detaily akými sú napríklad výťah, balkón, otočenie na svetové strany či dokonca výhľad.

Sv-jur | Foto: Ján Hámorský

Prvé dva týždne sú kľúčové

Keď sa inzeruje nová ponuka za prvé 2-3 týždne dosiahne najvyššiu sledovanosť. Ak je cena správne nastavená do 21 dní už mávame prvých vážnych záujemcov.

Ak však cenu nadhodnotíme až príliš a povieme si, že veď počkáme a uvidíme častokrát to ponuke škodí a z inzerátu sa stane takzvaný ležiak a aj v prípade zníženia ceny už o ponuku nie je taký záujem ako by predajca očakával.

3 možné varianty

Pri nacenovaní musíme zvážiť všetky faktory komplexne a utvoriť si celkový obraz kde sa cenovo hýbeme. Vždy sa snažíme dať predávajúcim 3 možné varianty.

Najvyššiu možnú predajnú cenu, kde však predávajúci musí počítať s pravdepodobnosťou, že sa na kupujúceho bude čakať. Túto variantu si väčšinou zvolia ľudia ktorí majú na predaj čas a s predajom sa neponáhľajú.
Strednú cenovú ponuku, pri ktorej predpokladáme že by najviac odzrkadlovala hodnotu nuhnuteľnosti a vieme povedať že klienta nájdeme v stanovenom čase.
Najnižšiu možnú cenu pod ktorú by sme klientov netlačili aby sme nepodhodnotili nehnuteľnosť.
Túto možnosť však odporúčame v prípade, že predávajúci potrebuje predať nehnuteľnosť rýchlo.

analýza nehnuteľnosti

Pre výpočet ceny používam CMA analýzu.

Ak máte záujem aj vy o bezplatné ocenenie Vašej nehnuteľnosti, neváhajte ma kontaktovať.

Petra Kovářová

Kontaktný formulár
    Ako ste sa o mne dozvedeli?
    facebookinstagramgooglereferencia

    Vaše osobné údaje budú použité len pre účely vyriešenia Vášej požiadavky Spracovanie osobných údajov